PDF Yazdır e-Posta
Mahmut BAL tarafından yazıldı.   
Salı, 29 Mart 2011 19:12

2009  YILI "KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞIYOR" BİLGİ YARIŞMASI ELAZIĞ BÖLGE FİNALİ
 

"Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bilgi yarışması Elazığ Bölge finali 8 ilin katılımıyla  Elazığ ilinde gerçekleştirildi. 28 Mayıs 2009 tarihinde yapılan yarışmaya  Amasya, Tokat, Adıyaman, Sivas, Erzincan, Malatya, Elazığ ve Tunceli  ili yarışmacıları katıldı.

Yarışma programı, Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğümüzün tanıtım filmleri gösterimiyle başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından yarışmaya ev sahipliği yapan Elazığ İl Müdürü Rüştü EMİR'in açılış konuşmasıyla devam etti. "Kadın Çiftçiler Yarışıyor" bölge finalinde Elazığ İli olarak ev sahipliği rolünü üstlenmekten  büyük onur ve mutluluk duyduklarını ifade

Yarışmacılara tarla bitkileri, seracılık, meyve ve sebze yetiştiriciliği, hayvancılık  ve hayvan sağlığı gibi konularda 15 soru yöneltildi. Amasya, Tokat ve Tunceli'den gelen bölge finalistleri ilk turda eşitlik sağladılar. Eşitliğin bozulması anlamında altın sorulara geçildi. Heyecanlı anların yaşanması sonrasında, Amasya ili yarışmacıları birinci, TOKAT ili yarışmacıları ikinci, TUNCELİ ili yarışmacıları ise üçüncü olmaya hak kazandılar.

Elazığ Bölge finali birincisi olan, Amasya ili yarışmacıları 4 Temmuz 2009 tarihinde Muş ilinde yapılacak olan Türkiye Finaline katılacaktır.

Yarışmada birinci olan  yarışmacılara Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca 1.500'er TL, ikinci olan yarışmacılara 1.000'er TL, üçüncü olan  yarışmacılara da 750'şer TL para ödülü verildi. Elazığ  İl Müdürlüğünce bütün yarışmacılara bu günün anısına Elazığ iline özgü çeşitli hediyeler verildi.

Share/Save/Bookmark
Son Güncelleme: Cuma, 15 Nisan 2011 13:01
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile